Android wychodzi na 1. miejsce w sprzedaży smartfonów w USA

Badanie rynku przez firmę NPD pokazało, że w drugim kwartale 2010 w sprzedaży smartfonów na terenie USA BlackBerry zostały w końcu zdetronizowane przez Androida.

Telefony z zainstalowanym systemem operacyjnym Google zdobyły dla siebie 33% rynku. RIM nadal zajmuje drugie miejsce, z 28% sprzedanych telefonów, podczas gdy iPhone jest na trzecim miejscu, z 22%. Jak widać, tendencja wzrostowa Androida z pierwszego kwartału tego roku utrzymała się.

5 najbardziej popularnych urządzeń z Androidem to: Motorola Droid, HTC Droid Incredible, HTC EVO 4G, HTC Hero oraz HTC Droid Eris. Według Rossa Rubina, dyrektora działu analizy przemysłu w NPD, dużą popularność telefonów z Androidem można przypisać częściowo atrakcyjnym dużym ekranom typowym dla najlepiej sprzedających się urządzeń z Androidem - RIM jest tutaj zdecydowanie do tyłu.

Należy zwrócić uwagę, że dane te dotyczą tylko sprzedaży indywidualnej. Prowadzony przez NPD program Mobile Phone Track dotyczy tylko pełnoletnich konsumentów z USA, nie obejmuje natomiast zakupów telefonów służbowych przez korporacje.

[via Engadget ]

Leszek Karlik

dane dostarcza:

embed
Więcej o: