Microsoft prezentuje: nowy Hotmail

Microsoft jeszcze w maju zapowiedział wielkie odświeżenie kont pocztowych użytkowników Hotmaila. Teraz w końcu "przeprowadzka" została zakończona. Co nowego w e-mailu Microsoftu?

Hotmail ma ponad 350 milionów użytkowników na całym świecie. Nowe funkcje były testowane już od początku czerwca , a teraz każdy korzystający z poczty koncernu z Redmond powinien mieć już do nich dostęp.

Nowości to między innymi integracja konta z Facebookiem czy z serwisem Office Web Apps - czyli z webową wersją pakietu Office . Jest to oczywiście reakcja na rozwiązanie, jakie znamy z Gmaila - w poczcie Google załączniki tekstowe otworzyć można w Dokumentach Google. Microsoft umożliwia więc otwieranie załączników otrzymywanych na koncernową skrzynkę w MS Office. To zresztą nie jedyne podobieństwo do poczty Google.

Drugim jest możliwość przeglądania zdjęć czy filmów w wiadomości . Zamiast zapisywać zdjęcia na dysku aby je obejrzeć, lub zamiast klikać na link do filmu, wszystkie te treści wyświetlą się w mailu. Ale skądś to już jakby znamy...

Zdjęcia w treści wiadomości w HotmailuZdjęcia w treści wiadomości w Hotmailu Fot. Microsoft

Ważną nowością jest dostęp z poziomu Hotmaila do sieciowego dysku Microsoftu, czyli do SkyDrive'a . Ma to być sposób na ułatwienie przesyłania dużych załączników - zamiast tego można wysłać w mailu jedynie link do SkyDrive'a.

Wszystkie te zmiany były niewątpliwie potrzebne - konkurencja nie śpi i wciąż unowocześnia swoje produkty. Tylko czy Microsoft nie przespał momentu, w którym należało odświeżyć pocztę?

Joanna Sosnowska

Więcej o: