Plotka: Sony zrobi w końcu telefon PlayStation

Na przenośną konsolę Sony z funkcjami telefonu komórkowego wielbiciele PSP czekają od lat. Serwis Engadget donosi, że takie urządzenie ma szansę powstać - jest na zaawansowanym etapie planowania.

Sony Ericsson podobno rozmawia z Google o przenośnej konsoli/smartfonie. Urządzenie miałoby być czymś w rodzaju PSP Go połączonej z Samsung Captivate, a więc smartfonem z wysuwaną nie klawiaturą, a sekcją przycisków: D-padem z kierunkowymi strzałkami, czterema przyciskami Sony oraz touchpadem zamiast analogowej gałki. Planowany jest do tego ekran o przekątnej pomiędzy 3,7 a 4,1 cala o rozdzielczości WVGA lub lepszej, procesor Snapdragon 1 GHz i kamera co najmniej 5 MP. Urządzenie miałoby pracować pod kontrolą Androida 3.0.

Rynek przenośnych konsol przeżył w ostatnich latach duże zmiany. Sytuację dominacji Nintendo DS i walki o uwagę konsoli Sony PSP zmienił iPod Touch i iPhone, ze swoimi tanimi, prostymi grami na dotykowych ekranach. Okazało się, że oprócz skomplikowanych tytułów wymagających dziesiątków godzin gry chcemy również prostej zabawy na 10 minut. Nintendo, chcąc utrzymać dominującą pozycję w tym sektorze, zareagowało już na branżowych targach E3 2010, zapowiadając nowy model 3DS , umożliwiający granie w 3D bez okularów. O planach Sony nic nie było słychać, zaś ostatnia próba odświeżenia platformy - PSP Go - nie przypadła do gustu klientom z powodu wysokiej ceny i ograniczenia wyłącznie do cyfrowej dystrybucji gier.

Konsola Sony PSP posiada WiFi, ma przeglądarkę internetu i umożliwia korzystanie ze Skype, ale funkcjonalności telefonu komórkowego (czy, jeszcze lepiej, smartfonu) nigdy nie miała. Skoro Apple udowodniło w iPhone, że to dobre połączenie, dlaczego nie miałoby się sprawdzić i tutaj? Plotka twierdzi, że gry miałyby być dystrybuowane poprzez nową kategorię w Android Market. Tooznacza, że zapewne będzie można w nie grać na innych urządzeniach z Androidem.

Fani czekają na PlayStation Phone od lat, Engadget twierdzi, że ich marzenia mogą się spełnić jeszcze tej jesieni. Czekamy na konkrety.

[via Engadget ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: