Notion Ink Adam zimą za 400-500 dolarów

Po spekulacjach o opóźnieniach tabletu i kłopotach z inwestorami głos zabrał prezes Shravan. Jego informacje brzmią pocieszająco - Adam wkrótce ujrzy światło dzienne.

Wygląda na to, że kłopoty zostały rozwiązane. Rohan Shravan uspokaja, że prace nad tabletem trwają, a problemy są przezwyciężane. Urządzenie ma trafić do certyfikacji FCC w drugim tygodniu listopada, co przy czasie na decyzję (dwa do dwunastu tygodni) oznacza, że możemy się go spodziewać zimą w sprzedaży. Dobrze również brzmi oficjalna zapowiedź ceny - choć Shravan zastrzega, że zbyt wiele zmiennych wpływa na skalkulowanie ceny, by rozstrzygnąć sprawę już teraz, to podaje cenowe widełki od 399 do 498 dolarów. Serwis SlashGear zapewnia, że według jego informacji wszystkie modele będą miały układy Nvidia Tegra 2, zaś ceny wersji będą kształtowały się następująco: wyświetlacz LCD i samo WiFi: 399 dolarów, WiFi + 3G: 449 dolarów, wyświetlacz Pixel Qi i samo WiFi: 449 dolarów i w końcu WiFi + 3G: 498 dolarów.

Oprócz podłączenia do Android Market Adam będzie posiadał własny sklep z aplikacjami, który ma być "high-endową wersją App Store". Podobno możemy się również spodziewać pełnego biurowego pakietu aplikacji, dostosowanego do tabletu, wsparcia silnika Unreal z kilkoma grami od Nvidia i podobnych atrakcji.

Adam będzie dostępny najpierw w USA, a wkrótce potem w Indiach. W blogu prezes zapewnia, żę Notion Ink chce prowadzić sprzedaż urządzenia on-line na cały świat. Z powodu opóźnień już w tym tablecie zobaczymy interfejs użytkownika, nad którym pracowali programiści Notion Ink i który miał pojawić się dopiero w kolejnej wersji.

Oby wszystko się udało. Zapewnień o rewelacyjności Adama było już wystarczająco dużo, aby każde kolejne opóźnienie zniechęcało dużą grupę potencjalnych nabywców.

[via SlashGear , Notion Ink ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: