Xbox 360 Slim za 799 złotych?

Jeśli jeszcze nie wiecie, 20 sierpnia 2010, na całym świecie gracze ostatecznie wymienią beżowe na czarne - konsole. Swoją premierę będzie bowiem miała nowa wersja odchudzonego Xbox360. Niektóre sklepy internetowe postanowiły wykorzystać okazję i zaproponować przedsprzedaż. Zrobiliśmy szybki rekonesans wśród tych najpopularniejszych.

O nowym Xboxie pisał już wielokrotnie portal Polygamia . Odchudzona o 30% konsola, nowy proces technologiczny (45 nm) wykonania podzespołów, WiFi w standardzie 802.11n, więcej portów USB i specjalne gniazdo do podłączenia Kinecta. Jednym słowem - inny sprzęt, ta sama nazwa .

Xbox360 Slim zadebiutował w lipcu z dyskiem twardym o pojemności 250 GB. Najwidoczniej okazało się to jednak za dużo, bo 20 sierpnia czeka nas kolejna premiera - nowej wersji, z zaledwie 4 GB wewnętrznej pamięci.

Wszystko, aby zmniejszyć cenę konsoli. Pełnowartościowy model kosztuje około 1099 złotych. W większości sklepów różnica między obiema wersjami wynosi od 200 do 300 złotych na korzyść tej uboższej.

Vobis zażądał niemal najniższej ceny, bo tylko 849 złotych . W ramach upominku dostajemy dodatkowo koszulkę z logo Xbox 360 oraz sklepu.

Sklep Gram.pl postanowił uderzyć w inną strunę. Konsola kosztuje 899 złotych, ale za to w zestawie znajdują się gry LEGO Batman, Pure, oraz Too Human. Sklep także planuje rozpocząć wysyłkę już dzień wcześniej, czyli 19-tego.

Niemal identyczną ofertę przygotował sklep RTVeuroAGD . Konsola za 849 złotych , a w zestawie dwie gry - LEGO Batman i Pure. Niższa cena, ale i brak jednej gry w porównaniu do Gramu.

Najtaniej konsolę wydaje się oferować znany w growym świecie sklep Ultima.pl . W przedsprzedaży możecie kupić konsolę już za 799 złotych . Oferta jednak pozbawiona jest dodatkowych atrakcji , jak gry, czy koszulki. Po udanej transakcji możemy jednak otrzymać niewielki rabat na gry i akcesoria.

Póki co do walki o nasze pieniądze stanęła wąska stawka sklepów internetowych. Dodatkowego żaru mogą dodać jeszcze inne sklepy (już stacjonarne), które dołączą do bitwy, rozpoczynając sprzedaż w dniu premiery. Możliwe, że zaczną się kolejne promocje i atrakcyjne pakiety z nieco świeższymi grami.

O co ta wojna? Do nowego Xboxa 360 Slim z czasem będzie można dokupić dysk twardy, dzięki czemu konsola stanie się potencjalnym centrum multimedialnym w naszym domu. Póki co, z biednymi 4 GB wewnętrznej pamięci, posłuży najwyżej do grania ... i oglądania filmów, i zdjęć, i wielu innych przydatnych czynności.

[via Vobis , Gram.pl , RTVeuroAGD , Ultima.pl ]

Łukasz Cichy

Więcej o: