Czy pająki w 3D wyleczą arachnofobię?

Brytyjska telewizja Sky 1 października uruchamia ogólnodostępny kanał 3D. Oprócz filmów czy relacji sportowych znajdziemy tam inne materiały - na przykład kosmate pająki wypełzające ze zlewu.

Pomysł pokazania ultrarealistycznego filmu o pająkach, w dodatku w 3D, wydaje mi się świetnym posunięciem marketingowym, które jednak nie ma nic wspólnego z pokonywaniem arachnofobii. Ci, którzy pająków się naprawdę boją, źle zareagują na potwory wyłażące z odpływu wanny. Jednak większość widzów, ci czujący niepokój zabarwiony obrzydzeniem na widok włochatych ośmionogów, zapewne z odrobiną fascynacji obejrzą film i zapamiętają. Może potem przyśni im się koszmar, może będą się krzywić na wspomnienie, ale materiał zapamiętają. Nie ma w tym nic dziwnego - horrory też oglądamy dla tej odrobiny kontrolowanego strachu.

Film został nakręcony w 3D. Bierze w nim udział 25 pająków, które były zachęcane do działania patyczkami czy dmuchaniem przez słomkę. Będzie pokazywany w 3D do 5 września na wystawie BugWorld w Liverpoolu, a do Sky 3D trafi po uruchomieniu kanału. Poniżej możecie zobaczyć krótki zwiastun, który i tak jest dosyć niepokojący - wyobraźcie sobie, jak to wygląda w 3D. Brrr.

[via TechRadar ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: