I Ty możesz zostać... klatką animacji

Każdy internauta dysponujący aparatem fotograficznym i chwilą wolnego czasu może stać się częścią artystycznego projektu life.turns.

Serwis blipfoto.com , który umożliwia fotoamatorom prowadzenie dziennika i zamieszczanie w nim jednego zdjęcia dziennie , przygotowuje artystyczny projekt na Festiwal Sztuki w Edynburgu . Pomysł life.turns. jest genialny w swojej prostocie - zostanie przygotowany film animowany, przedstawiający idącego człowieka. Każda z klatek tej animacji będzie zaś zdjęciem przesłanym przez użytkowników serwisu.

Animacja idącej postaci została podzielona na osiem póz. Wystarczy wybrać sobie jedną (warto sprawdzić na stronie, na które pozy jest zapotrzebowanie ), odpowiednio się ustawić, zrobić zdjęcie i - po założeniu konta w serwisie - wysłać. Można też strzelić fotkę rodzinie, sąsiadom i człowiekowi spotkanemu na ulicy (o ile się oczywiście zgodzi ).

Dokładne instrukcje znajdują się pod tym adresem . Dla użytkowników iPhone'ów dostępna jest także specjalna aplikacja ułatwiająca zrobienie odpowiedniego zdjęcia.

Michał R. Wiśniewski (mrw.blox.pl)

Więcej o: