Specyfikacja Galaxy Tab wyciągnięta z firmware

Samsung wciąż milczy o szczegółach technicznych przygotowywanego tabletu, a branża plotkuje na temat daty jego prezentacji i specyfikacji. Tym razem garść informacji z firmware urządzenia.

Z europejskiego firmware P1000XXJH3 w najnowszej (sierpniowej) wersji 3 wynika, że tablet będzie obsługiwany przez system Android 2.2. Ma posiadać wyświetlacz o rozdzielczości 480x800 (wszyscy mają nadzieję, że będzie typu Super AMOLED), maksymalna rozdzielczość aparatu 2048x1536, zaś kamery internetowej z przodu 240x320. Procesor to ARM11 z rdzeniem S5PC110 taktowanym 1 GHz (inny procesor o nieco niższym taktowaniu niż podawały wiarygodne źródła wietnamskiego serwisu Tinh te). Dalej zintegrowany odtwarzacz Flash, wsparcie dla SyncML, bluetooth, WiFi, GPS do Google Maps, Swype, JavaScript 1.5.

Serwis OLED Display jest pewien, że urządzenie trafi najpierw do Europy i przypuszcza, że zostanie pokazane już na targach IFA 2010 w Berlinie (3-8 września). Oby tak było - Galaxy Tab dotychczas znany jest wyłącznie z plotek.

[via OLED Display ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: