Wink, czytnik ebooków z Indii

Firma EC Media zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży w Indiach czytników ebooków Wink. Podano specyfikację czterech modeli, w kolejności rosnącej: XTR, XTS, X3G oraz X3G+, obecnie zamówić można dwa środkowe.

Ceny przeliczone z rupii. Wink mają docelowo obsługiwać angielski i piętnaście indyjskich języków (spośród 21 konstytucyjnych, dopuszczalnych jako urzędowe w poszczególnych stanach), na początku będzie to angielski i kilka z nich (nie wiadomo które). Producent obiecuje dostęp do miliona ebooków - książek i czasopism. Oferuje także pomoc wydawcom, którzy chcieliby zdigitalizować własne zasoby. Czytniki obsługują chronione formaty ePub i PDF z Adobe DRM. Ze względu na piractwo nie jest obecnie przewidziana możliwość czytania ebooków dystrybuowanych przez EC Media na innych rodzajach urządzeń.

Wink wyglądają całkiem nieźle, są wyposażone w klawiatury QWERTY. Ale kosztują dosyć dużo, patrząc na szybkość procesora i resztę parametrów technicznych. Ich zaletą jest z pewnością dostosowanie do rynku indyjskiego, tyle że dla nas nie znaczy to wiele.

[via Wink ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: