Generator Garfielda generalnie genialnie głupawy

Coś dla fanów pomarańczowego kota i absurdalnego humoru.

Gazetowe komiksy o kocie Garfieldzie i jego fajtłapowatym właścicielu Jonie wychodzą od 32 lat. Leniwego miłośnika lasagni zna chyba każdy. Przez ten czas futrzasty bohater stworzony przez rysownika Jima Daviesa dorobił się grona zagorzałych fanów, jak i bandy zaciekłych krytyków.

Nic w tym dziwnego - to, co kiedyś było świeże i przełomowe, dziś stało nudne i powtarzalne (chociaż powtarzalność jest częścią uroku długaśnych seriali). "Garfield" stał się obiektem prześmiewczych przeróbek, takich jak "Realfield", czyli "realny Garfield" , w którym komiksowego wygadanego kota zastąpiono milczącym prawdziwym futrzakiem, czy " Garfield minus Garfield" , z którego go zupełnie usunięto, przez co Jon wygląda na osobę chorą psychicznie.

Najnowszym gadżetem robiącym sobie jaja z klasycznego komiksu jest "Ultimate Garfield Generator" umieszczony na satyrycznym serwisie "Something Awful". Wystarczy kliknąć przycisk w prawym górnym rogu, a flashowa aplikacja stworzy niepowtarzalny absurdalny komiks. Uwaga, wciąga!

Michał R. Wiśniewski (mrw.blox.pl)

Więcej o: