Wybierz muzykę, która obudzi astronautów

NASA urządziła głosowanie na muzykę, która będzie budzić Astronautów podczas dwóch ostatnich misji Promu Kosmicznego.

Internauci mogą głosować na jedną z 40 piosenek, które były odtwarzane podczas poprzednich misji promów. Lista jest zdominowana przez piosenki o tematyce lub tytułach kosmiczno-lotniczych (Rocket Man, Fly Me to the Moon czy temat Gwiezdnych Wojen), ale jest też np. Enter Sandman. Nie znajdziemy tam za to Space Oddity, Davida Bowie, ale odtwarzanie tej piosenki astronautom krążącym po ziemskiej orbicie, nie byłoby zapewne w zbyt dobrym tonie.

Dwie zwycięskie piosenki zostaną puszczone podczas misji STS-133, która rozpoczyna się pierwszego listopada tego roku. Piosenki zostaną ujawnione dopiero podczas misji.

Druga część konkursu dotyczy muzyki odtwarzanej podczas ostatniej misji programów Promów Kosmicznych, STS-134. NASA czeka na utwory skomponowane przez internautów, zgłoszenia są przyjmowane do 10 stycznia. Następnie piosenki zostaną ocenione przez urzędników agencji, a finaliści poddani pod publiczne głosowanie. Zwycięzcę będzie można usłyszeć podczas lotu promu Endeavour, rozpoczynającego się 26 lutego 2011, ostatniego lotu promu kosmicznego.

[ NASA via The Register ]

Maciej Starzycki

Więcej o: