Energetyczny plecak dla Samsunga Galaxy S

Podczas gdy eksperci z naszego konsumenckiego laboratorium nie szczędząc sił ni czasu testują nowy smartphone Samsung Galaxy S, producent aparatu oświadczył, że pod koniec września do sprzedaży wejdzie dodatkowa bateria do tego telefonu.

Galaxy S zapowiada się naprawdę dobrze. Lekki, szybki i wygodny. Moglibyśmy wymieniać dalej, ale poczekamy do momentu publikacji recenzji, która pojawi się już niedługo.

Samsung doszedł do wniosku, że 1500 mAh bateria zamontowana w telefonie może nie wystarczyć co bardziej aktywnym użytkownikom. Stąd pomysł aby wprowadzić do sprzedaży dodatkowy akumulator, który ma za zadanie umożliwić pracę w trybie rozmowy przez kolejne 8-8,5 godziny i nawet do 500 godzin w trybie czuwania . Taki zastrzyk energii z pewnością znacznie pomoże aktualnym i przyszłym właścicielom wszechstronnego smartfona Samsunga. Dodatkowo, na obudowie akumulatora znajdować się będzie diodowy wskaźnik, określający poziom naładowania baterii .

Energetyczny plecak do Galaxy S dołoży do wagi telefonu kolejne 70 gramów i kosztować będzie około 70 euro . Zarówno cena jak i waga są do przyjęcia, zwłaszcza, że sam aparat kosztuje około 2000 złotych i w porównaniu z innymi zbliżonymi modelami jest stosunkowo lekki (118 gramów).

Nie zmieni to jednak faktu, że z "plecakiem" Samsung będzie o jakieś 20 gramów cięższy niż Motorola Milestone. No i straci sporo za swej początkowej smukłości linii. Czy nie za dużo?

[via Samsung Hub ]

Łukasz Cichy

Więcej o: