Wygodna synchronizacja telefonu z Hotmailem

Od przyszłego tygodnia Hotmail będzie udostępniał usługę ActiveSync, co umożliwi wygodną synchronizację maili z telefonami wspierającymi tę technologię.

Usługa pocztowa Microsoftu, Hotmail, ma od przyszłego tygodnia wspierać technologię ActiveSync. Jest to usługa stworzoną przez Microsoft i pozwalającą na wygodną synchronizację poczty i kalendarza z telefonem, dzięki tzw. "push email", wypychaniu maili na telefon, w efekcie czego użytkownik otrzymuje je natychmiast po tym, kiedy tylko pojawią się na serwerze.

ActiveSync jest dostępny w bardzo wielu telefonach. Apple, Google, ale także Nokia, Sony Ericsson czy Samsung, płacą Microsoftowi za możliwość umieszczenia jej w swoich produktach - co pozwala im lepiej współpracować z korporacyjnymi serwerami Exchange.

Teraz ta funkcjonalność będzie dostępna także dla prywatnych osób korzystających z poczty Microsoftu. Gigant z Redmond zadbał wreszcie o swoich użytkowników, wreszcie, gdyż podobną funkcjonalność już wcześniej oferował Apple (osobom korzystającym z iPhona i Yahoo, Gmaila lub jego płatnej usługi MobileMe), Google (Android i Gmail), Nokia i oczywiście RIM, twórca BlackBerry. Dobrze, że push email wreszcie staje się standardową usługą wśród dostawców usług pocztowych.

[via The Register ]

Maciej Starzycki

Więcej o: