Gmail uporządkuje Twoją pocztę

Google wprowadził właśnie do Gmaila nową funkcję - sortowania wiadomości według ich ważności dla odbiorcy.

Do skrzynki odbiorczej dołączony będzie nowy przycisk - Priorytet , umieszczony nad przyciskiem Odebrane. Funkcja priorytetu pozwalać będzie na posortowanie maili przychodzących na trzy sposoby: Ważne i nieprzeczytane, Oznaczone gwiazdką, Cała reszta . Wówczas skrzynka odbiorcza podzielona będzie na trzy części, odpowiadające ważności wiadomości. System będzie na początku automatycznie umieszczał maile w odpowiednich grupach na podstawie tego, jakie wiadomości najczęściej otwieramy, komu najczęściej odpisujemy , jakie wydają się być ważne dla nas słowa kluczowe. Oznacza to, że w miarę korzystania z Gmaila, poczta przychodząca będzie coraz lepiej sortowana, ponieważ algorytm będzie "uczył się" naszych przyzwyczajeń .

Opcja Priorytetu w GmailuOpcja Priorytetu w Gmailu Fot. Google

W praktyce będzie wyglądać to tak, że na samej górze listy pojawiać się będą wiadomości od znajomych, współpracowników czy rodziny. Wiadomości pożądane, których oczekujemy. Te, które nie muszą być od razu przeczytane możemy oznaczyć gwiazdką "na później". Natomiast jako "Cała reszta" oznaczone będą maile ze sklepów internetowych, newslettery, powiadomienia z Facebooka, itp. W moim Gmailu nie mam jeszcze opcji Priorytetu, ale osoby które już testowały ją od kilku dni są zachwycone .

Nowa opcja ma się stopniowo pojawiać w skrzynkach odbiorczych użytkowników Gmaila i Google Apps. Koncern zapowiada, że u wszystkich powinna już być obecna w ciągu tygodnia . Priorytet w Gmailu nie działa na razie w wersji mobilnej, ale Google zapowiada, że funkcja ta może pojawić się "wkrótce".

Macie już dostęp do opcji Priorytetu w Gmailu? Podoba Wam się?

Joanna Sosnowska

Więcej o: