Nowy mobilny Windows rusza do dostawców

Dzisiaj Microsoft rozpoczął rozsyłanie Windows 7 Phone do dostawców OEM.

Zgodnie z informacją na blogu Windows Phone, wewnętrzne prace nad nowym systemem w większości już się zakończyły. Teraz nadszedł etap integracji nowego mobilnego Windowsa z sprzętem i aplikacjami dostawców.

Jak pisze na blogu Terry Myerson, Windows Phone 7 jest najlepiej przetestowaną ze wszystkich dotychczasowych platform Microsoftu:

Mieliśmy dziesięć tysięcy urządzeń przeprowadzających codziennie automatyczne testy, ponad pół miliona godzin aktywnego użytkowania, trzy i pół miliona godzin stres testów oraz osiem i pół miliona godzin automatycznych testów. Dziesiątki tysięcy niezależnych dostawców oprogramowania i wczesnych użytkowników testuje nasze oprogramowanie i dostarcza nam świetnych informacji zwrotnych. Jesteśmy gotowi.

Microsoft nie zdradza zbyt wielu informacji nt. zmian w stosunku do ostatnio zaprezentowanej wersji , wiadomo jednak, że poprawiono nieco wyszukiwanie kontaktów oraz dodano kilka nowych opcji związanych z Facebookiem (filtrowanie znajomych do tych, których mamy w książce adresowej telefonu, czy możliwość szybkiego zrobienia "Lubię to").

Od premiery dzielą nas jeszcze dwie daty w harmonogramie, 13 września ma się pojawić oficjalne SDK, a na początku października Windows Phone Marketplace ma zacząć przyjmować aplikacje. Obawiam się, że może to oznaczać ubogi wybór programów w dniu premiery, która ma odbyć się pod koniec października.

[ Windows Phone Blog via Ars Technica ]

Maciej Starzycki

Więcej o: