iPhone jako pilot do telewizora

Kalifornijski startup o nazwie Zelfy zgłosił do homologacji FCC (Federalnej Komisji Komunikacyjnej) urządzenie o nazwie Peel, pozwalające na sterowanie telewizorem z iPhone'a.

Nie jest to może rozwiązanie godne prawdziwego sybaryty spod znaku nadgryzionego jabłka, który po prostu pozbywa się starego telewizora, korzystającego z niekompatybilnej z iPhone technologii pilota na podczerwień i kupuje telewizor z wbudowanym bluetoothem, ale dla przeciętnego użytkownika iPhone z pewnością będzie to interesujące rozwiązanie.

Sama strona Zelfy nie zawiera żadnych informacji, daje jedynie możliwość podania swojego adresu -mail w celu otrzymania informacji w przyszłości, no i pokazuje kobietę najwyraźniej korzystającą ze swojego iPhone'a jako pilota. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji FCC.

Zelfy Peel najwyraźniej ma być niewielkim nadajnikiem podczerwieni z wbudowanym WiFi. W połączeniu z domową siecią WiFi oraz aplikacją kliencką na iPhone powinien on umozliwić sterowanie telewizorem, a być może również innymi urządzeniami kontrolowanymi za pomocą podczerwieni. Pomysł niezły, ciekawe czy aplikacja będzie dostępna tylko dla użytykowników smartphone z Cupertino, czy też Zelfy przygotuje również wersję na urządzenia z Androidem i Windows Phone.

[ dokumentacja FCC , via Engadget ]

Leszek Karlik

Więcej o: