YouTube testuje transmisje na żywo

Serwis YouTube rozpoczął dwudniowy eksperyment - w ciągu dwóch dni na czterech kanałach można będzie oglądać filmy przesyłane w czasie rzeczywistym.

Próba rozpoczyna się dzisiaj o 17 (polskiego czasu) i potrwa jeszcze cały dzień jutro. W tym czasie na czterech partnerskich kanałach można będzie oglądać transmitowane na żywo filmy (pełna rozpiska poniżej). W grę wchodzą kanały Next New Networks, Howcast, Young Hollywood i Rocketboom. Google podkreśla , że streaming treści nie będzie jeszcze włączany do standardu serwisu.

Prędzej czy później jednak YouTube uruchomi możliwość transmitowania wideo w czasie rzeczywistym . Przede wszystkim zostanie to umożliwione właśnie partnerom , którzy będą w ten sposób mogli udostępniać swoje treści. Nie wiadomo, czy kiedyś taka opcja zostanie zaoferowana "zwykłym użytkownikom", ponieważ łączyłoby się to z wielką możliwością nadużyć (pamiętajmy o tym, że YouTube nie pozwala na przesyłanie filmów zawierających agresję, przemoc czy seks).

Serwis już wcześniej "streamował" kilka wydarzeń, takich jak koncert U2 czy przemówienia polityków. Obecne testy świadczą jednak o tym, że zbliżać się może usługa VoD - video on demand. Coraz bliżej jest także premiera Google TV, na który trzeba przecież zapewnić dobrej jakości treści.

Joanna Sosnowska

Więcej o: