Nowe smartfony z Sensem - HTC Desire Z i Desire HD

HTC zaprezentował niedawno dwa nowe modele telefonów - Desire Z oraz Desire HD. Oba oparte o system Android 2.2 i doposażone w nową nakładkę Sense.

HTC Desire HD cechuje się jasnym ekranem LCD o przekątnej 4,3 cala i systemem dźwiękowym Dolby Mobile z SRS. Oficjalnie, przeznaczony jest dla osób, które potrzebują przenośnej platformy multimedialnej. Dlatego wyposażony został w procesor Qualcomm 8255 Snapdragon o prędkości 1 GHz, 768 MB pamięci, 8 megapikselowy aparat foto z podwójną lampą błyskową i z opcją nagrywania w rozdzielczości 720p.

Telefon został wykonany z jednego kawałka aluminium. Jedna z kluczowych cech telefonu ma być także funkcja Fast Boot, przyśpieszająca uruchamianie aparatu. Dzięki temu już chwilę od włączenia Desire HD można wykonywać połączenia.

HTC Desire Z to z kolei rozwiązanie dla mobilnych fanów portali społecznościowych. Telefon posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY, która zdecydowanie ułatwia komentowanie wypowiedzi znajomych na Facebooku, czy odpowiadanie na maile.

Telefon został uzbrojony w energooszczędny procesor Qualcomm 7230 o taktowaniu aż 800 MHz oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z możliwością nagrywania materiałów wideo w 720p. Także w przypadku tego modelu nie zapomniano o  funkcji HTC Fast Boot.

Andy Rubin, wiceprezes Google podsumował premierę nowych telefonów:

W systemie Android chodzi o możliwość wyboru, a nowe smartfony HTC pozwalają użytkownikom dokonywać ciekawych wyborów, zapewniając elastyczność użytkowania.

Przy okazji nowych telefonów zaprezentowano także nową wersję nakładki HTC Sense . Wśród nowych funkcji znalazła się możliwość dzielenia się multimediami, obrabiania zdjęć, kręcenia materiałów w 720p, oraz nowość - HTC Locations. Dzięki niemu użytkownik dostanie możliwość pobrania mapy wybranej okolicy w każdej chwili i "bez ponoszenia ewentualnych kosztów roamingu".

Oba telefony wejdą do sprzedaży w Europie już w październiku.

[via HTC]

Łukasz Cichy

dane dostarcza:

embed
Więcej o: