Twitterowa plaga

Z ostatniej chwili: świeża luka w bezpieczeństwie serwisu Twitter pozwala na atakowanie komputerów użytkowników. Świeża luka w bezpieczeństwie serwisu Twitter pozwala na spamowanie komputerów użytkowników.Świeża luka w bezpieczeństwie serwisu Twitter pozwala na spamowanie komputerów użytkowników.

Jeśli używacie Twittera przez stronę WWW, najlepiej ją zamknijcie i nie otwierajcie, dopóki twórcy serwisu nie załatają nowej luki w bezpieczeństwie. Okazało się że można wysłać "ćwierknięcie" tak spreparowane, że wykona się w przeglądarce czytających je ludzi, po najechaniu myszką. Nic nie trzeba klikać. Można tego użyć do wirusowego rozsyłania takiego ćwierknięcia dalej (przez "retweet") oraz do rozsyłania spamu, np. stron które będą się same otwierać w przeglądarkach pechowych użytkowników.

Według Grahama Cluleya, badacza zagrożeń dla firmy Sophos, problem ten dotyczy tylko użytkowników korzystających z Twittera przez przeglądarkę, użytkownicy różnych klientów Twittera są bezpieczni.

Mnie też to dzisiaj trafiło, na moim twitterowym kokpicie ukazał się dziwny zielony prostokąt. Oczywiście najechałem na niego myszką, zobaczyć co to jest.

Na razie (15:27) twórcy Twittera nie skomentowali w żaden sposób epidemii zaraźliwych ćwierknięć.

[Na podstawie bloga Grahama Cluleya i Gizmodo ]

Janusz A. Urbanowicz

[Na podstawie bloga Grahama Cluleya[

Więcej o: