Nokia N8 znów opóźniona?

Jak podaje Reuters, Nokia ponownie przesunęła premierę telefonu Nokia N8. Tym razem najprawdopodobniej na październik.

Pierwotnie Nokia N8 miała być dostępna już w czerwcu, ale jej premierę nieustannie przesuwano na później. Ostatecznie miała wejść do sprzedaży wraz z końcem września. Co teraz? Październik? Koncern rozpoczął nawet przedsprzedaż na stronie internetowej Nokii. Pochwalił się także swoim cudownym dzieckiem podczas konferencji Nokia World w Londynie .

Nowemu opóźnieniu nie towarzyszą jednak żadne konkretne wyjaśnienia. Możemy się tylko domyślać, że chodzi o dopracowywanie systemu operacyjnego Symbian. W informacji, którą podała Nokia możemy przeczytać tylko, że:

Aby zapewnić doskonałe użytkowanie, zdecydowaliśmy się wstrzymać dostawy na kilka tygodni i dokonać kilku ostatecznych zmian" - czytamy w komunikacie Nokii.

Tymczasem, na Nokia Conversations pojawiło się sprostowanie , które wystosowała Nokia. Dowiadujemy się z niego, że żadnych nieprzewidzianych opóźnień nie będzie. Nokia twierdzi, że telefony, które zostaną wysłane do klientów (w pierwszej kolejności do tych, którzy złożyli zamówienie przez Internet) z końcem września, najprawdopodobniej dotrą do nich dopiero w październiku. Opóźnienie więc spowodowane być może wyłącznie terminem dostawy.

Za kulisami mówi się także, że liczba zamówień na nowy aparat Nokii jest tak duża, że w początkowym etapie może wydstąpić problem z efektywną dystrybucją. Tym jednak zajmą się już lokalni oparatorzy.

[Reuters via Wyborcza.biz ]

Łukasz Cichy

Zobacz nasze wrażenie z testowania Nokii N8

Zobacz galerię najnowszych produktów Nokii

Więcej o: