BlackPad w następnym tygodniu?

Według Wall Street Journal dość prawdopodobne jest, że RIM przedstawi swój nowy tablet na konferencji developerów w San Francisco.

RIM, producent telefonów BlackBerry wykupił w lipcu domenę BlackPad.com, więc wygląda na to, że plotki o nazwie nowego tabletu RIM okażą się trafne. Jak pisaliśmy wcześniej BlackPad ma być wyprodukowany dla RIM przez Quanta Computers, jednak najnowsze dane mówią o tym, że wyświetlacz tableta będzie miał przekątną 7 cali (jak Samsung Galaxy Tab ), a nie, jak podejrzewano wcześniej 9,7 cala (jak iPad).

Sercem tabletu ma być układ wyprodukowany przez Marvell Technology Group, a samo urządzenie ma być produkowane przez Quanta Computers Inc. z Tajwanu, największego producenta laptopów na świecie. Co więcej, ma pracować nie pod kontrolą BlackBerry 6, ale zupełnie nowego systemu operacyjnego  stworzonego przez QNX Software Systems. Podobno RIM planuje w przyszłości zastosować ten system również w swoich smartfonach BlackBerry.

Jak na razie tablety pod kontrolą Androida nie są specjalnie popularne a rynek zdominowany jest przez iPada Apple. Zobaczymy, czy RIM uda się zdobyć niszę dla siebie na rynku tabletów - ich najnowsze smartfony nie odniosły specjalnego sukcesu w walce z iPhonem i Androidem.

[ WSJ , via VentureBeat ]

Leszek Karlik

Więcej o: