Google kontra myśliwi

Oregońscy myśliwi niszczą światłowody łączące jedno z centrów obliczeniowych Google ze światem.

Vijay Gill, menadżer firmy Google odpowiedzialny za sieć, opowiadał na konferencji w AusNOG w Sydney, o problemach jakie sprawiają firmie myśliwi, polujący w okolicach centrum obliczeniowego firmy, znajdującego się w Dalles w stanie Oregon.

Jak się okazuje, podczas sezonu polowań, znudzeni myśliwi próbują trafiać w izolatory na słupach wysokiego napięcia. Jak mówi Gill:

Nie widziałem jeszcze aby trafili w izolator, ale regularnie zestrzeliwują światłowody. (...) Każdego listopada, kiedy zaczyna się sezon polowań, wiemy że światłowód zostanie zestrzelony.

Jak się okazuje, problem jest na tyle palący, że firma planuje przeniesienie światłowodu pod ziemię. Uszkodzone przewody są naprawiane przez serwisantów transportowanych helikopterem, albo buldożerem Caterpillar D9 . Jednak, pewnego razu, kiedy burza śnieżna i lawina uniemożliwiła transport tradycyjnymi metodami, trójka serwisantów została wysłana na nartach. Według słów Vijaya, musieli podróżować na nartach przez trzy dni, wioząc ze sobą sprzęt serwisowy.

Jak widać, praca w Google to nie tylko przyjemności.

[ itnews via The Register ]

Maciej Starzycki

Więcej o: