Pocałuj ją siłą woli... na iPadzie

Japońskie teleturnieje czasem przekraczają granice europejskiej wyobraźni... i ogólnie możliwości pojęcia. Teraz to samo dzieje się z aplikacjami.

Wynikiem współpracy firm NeuroSky i Double Crane jest interfejs o nazwie XWave, bazujący na aktywności mózgu. Film poniżej prezentuje mindware (interfejs mentalny) w działaniu. Gra napisana na iPada wymaga od użytkownika skupienia. Musi on "siłą woli" odwrócić dziewczynę na ekranie i sprawić aby go pocałowała. Przy okazji, mocno się napocić.

Jeśli już to wywołało w Was uczucie konsternacji lub rozbawienia poczekajcie aż NeuroSky zaprezentuje nieco ulepszony i ubrany w ładniejszą obudowę interfejs mentalny Mindwave, działający z komputerami PC.

Aparat NeuroSky będzie kosztował około 100 dolarów i pozwoli na... ćwiczenie niczemu nie służacych umiejętności , takich jak wypełnianie pól konkretnymi kolorami, lub sterowanie krążkami wyświetlanymi na ekranie. Ale to nie wszystko, Mindwave umożliwi także dużo więcej. Na przykład na granie w "odwróć tę dziewczynę aż Cię pocałuje" lub "przekręć wskazówkę w prawo".

Nie ma się jednak co śmiać. Po pierwsze wysilanie mózgu jest jedną z bardziej wyczerpujących fizycznie aktywności. Po drugie, kiedy za kilka lat nastąpi mentalna rewolucja , Ci, którzy już wcześniej zetknęli się z Mindwave będą tworzyć jej awangardę.

[via Dvice , Engadget ]

Łukasz Cichy

Więcej o: