Nowości w Windows Live

Microsoft dodaje nowe funkcjonalności do swoich usług sieciowych.

Wczoraj na blogach blogs.office.com i windowsteamblog.com pojawiły się informacje o sporej ilości nowości w sieciowych usługach Microsoftu.

Pierwsza z nich to integracja Windows Live z serwisem społecznościowym LinkedIn (skupionym na kwestiach zawodowych), która pozwoli na wygodny dostęp do danych o kontaktach w serwisie z poziomu książki adresowej Windows Live, a także oglądanie zmian statusów znajomych (i aktualizowanie swoich) przy pomocy Windows Messengera. Integracja jest opcjonalna, użytkownicy mogą włączyć tylko część funkcjonalności, albo wręcz wyłączyć je całkowicie.

Kilku nowych funkcji doczekał się także Hotmail, który wreszcie będzie miał zintegrowanego Windows Messengera, z którego można będzie korzystać w przeglądarce (pozwala on rozmawiać także z kontaktami z facebooka). Inne nowości to automatyczne rozpoznawanie numerów przesyłek DHL i UPS, osadzanie filmów z Dailymotion i Justin.tv w mailach (YouTube i Hulu były już wcześniej), a także powiększenie limitu załączników do 25MB i możliwość tworzenie zagnieżdżonych folderów.

Microsoft rozszerzył także funkcjonalności sieciowego Offica, udostępniając go w kolejnych siedmiu językach, wśród których zabrakło niestety polskiego. Pojawiła się także możliwość osadzana dokumentów stworzonych w Office Web Apps (prezentacji Power Pointa i arkuszy Excela) na stronach internetowych. Pojawiła się także możliwość płynnego "przeskoczenia" w trakcie edycji, z przeglądarki do zainstalowanego na komputerze pakietu office. Biorąc pod uwagę, że po 100 dniach działania w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii, Office Web Apps osiągnął 20 mln użytkowników, można się spodziewać, że Google Docs wkrótce zostaną daleko z tyłu.

[via Ars Technica ]

Maciej Starzycki

Więcej o: