Zewnętrzny ekran Pixel Qi

Według 3Qi, od przyszłego miesiąca będzie można kupić podłączany na USB dodatkowy wyświetlacz LCD czytelny w pełnym słońcu, wykonany w technologii Pixel Qi.

Do tej pory ekrany Pixel Qi można było zobaczyć głównie na prototypach. Wyświetlacze te wykorzystują LCD działające albo w normalnym (transmisyjnym) trybie kolorowym z rozdzielczością 1024x600, albo w czarno-białym trybie wykorzystującym światło odbite (o rozdzielczości 3072x600), dzięki czemu nie zużywają energii na podświetlenie i są bardzo czytelne w bezpośrednim świetle słońca. Jednak na rynku ciągle brak urządzeń wyposażonych w takie ekrany - Notion Ink Adam ciągle się opóźnia , tablet Innoversala miał być dostępny od września, ale nadal go nie widać w sklepach. Jedyny sposób na posiadanie urządzenia z Pixel Qi to kupno LCD 10,1" przeznaczonego do własnoręcznej instalacji w netbooku.

Od przyszłego miesiąca jednak LCD Pixel Qi ma być dostępny jako samodzielne urządzenie, które można podłączyć do komputera lub do smartfona za pośrednictwem USB, czy to przewodowego, czy też bezprzewodowego. Wyświetlacz ma mieć bardzo niskie zużycie energii - 1,5 W z włączonym podświetlaniem, dzięki czemu będzie mógł być zasilany przez ten sam port USB, który będzie wysyłał na niego obraz.

Jestem tylko ciekaw czy ten zewnętrzny ekran będzie wyposażony w jakieś przyciski lub ekran dotykowy. Bez tego wykorzystywanie go do czytania tekstu w ostrym słońcu może być mocno niewygodne.

[ Blog Pixel Qi , via Engadget ]

Leszek Karlik

Więcej o: