Nokia E51 królem smartfonów w Polsce?

Z przyjemnością piszemy o smartfonach i ich wspaniałych możliwościach. Zachwycamy się łatwością obsługi iOS, legendarną już otwartością Androida i nowatorskim podejściem do wielozadaniowości w WebOS, rozpływamy się nad dotykowymi interfejsami. Spieramy się który lepszy i czym się wyróżnia.

Tymczasem bardzo możliwe, że najpopularniejszym smartfonem w Polsce jest Nokia E51 (działa w oparciu o system Smymbian 9.2 S60). Taki niewielki z klawiaturą. Nawet nie rozsuwany. Zadebiutował jeszcze w 2007 roku. Jak twierdzi Piotr Bubak , szef marketingu w Nokia Polska, do dziś na polskim rynku sprzedało się ponad 1 milion sztuk tego modelu. To dużo.

Biorąc pod uwagę także dodatkowe dane, którymi podpiera się w wywiadzie dla Spiders Web pan Bubak . Mianowicie, że sprzedaż urządzeń Nokii stanowi nadal powyżej 40% całości rynku telefonów komórkowych w Polsce, oraz informacje udostępnione przez duże sieci detaliczne, które potwierdzają dominację fińskiego giganta, wizja E51 jako króla smartfonów w Polsce staje się jeszcze bardziej realna.

Co więcej, według zapewnień przedstawiciela Nokii w Polsce:

(...) jego następca - E52 jest na najlepszej drodze do pobicia tego rezultatu.

Czy zatem możliwe, że z przyjemnością czytacie o smartfonach i ich wspaniałych możliwościach; zachwycacie się łatwością obsługi iOS, legendarną już otwartością Androida i nowatorskim podejściem do wielozadaniowości w WebOS; a także spieracie się który model lepszy i czym się wyróżnia, ale kiedy trzeba wydać realne pieniądze kupujecie telefon Nokii?

[via Spiders Web ]

Łukasz Cichy

Więcej o: