Panasonic bierze się za światowy rynek smartfonów?

Internet obiegła informacja, że Panasonic zamierza wejść na światowy rynek telefonów komórkowych. Póki co telefon nosi nazwę, która bezpośrednio nawiązuje do marki aparatów fotograficznych producenta - Lumix Phone.

Panasonic jest potentatem na rynku domowych "słuchawek". Produkuje także uznaną linię aparatów fotograficznych Lumix. Istnieje więc szansa, że koncern będzie w stanie efektywnie połączyć oba pola, "zaprząc do pracy" także doświadczenia z produkcji telefonów komórkowych na rynek japoński i stworzyć solidne urządzenie.

Póki co firma nie zdradziła wielu szczegółów . Wiadomo, że telefon będzie kładł nacisk na sprawność i wysokie osiągi zintegrowanego aparatu fotograficznego. Pojawiły się także plotki, że właśnie ze względu na konieczność pomieszczenia zaawansowanej optyki telefon może mierzyć około 18 mm grubości, a także, że Lumix Phone może być modelem z klapką, która ponoć przeżywa obecnie renesans w Japonii.

Z pozostałych strzępków informacji można także wywnioskować, że Lumix Phone będzie wyposażony w 3,3 calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości WVGA (854×480), łączność WiFi, wsparcie protokołu DLNA, silnik VenusEngine wspomagający fotografowanie w jakości HD, 13 megapikselowy aparat fotograficzny CMOS, oraz złącze kart microSDHC. Wymiary Lumix Phone'a miałyby się zamykać w 116 mm długości, 52 mm szerokości i 17,7 mm głębokości. Waga zaś na poziomie 146 gramów.

Więcej informacji na temat Lumix Phone ma się pojawić 5 października, przy okazji targów CEATEC 2010 w Japonii. Czekamy z niecierpliwością.

[via Panasonic ]

Łukasz Cichy

Więcej o: