Samsung Continuum, smartfon z 2 ekranami

Miniaturowy wyświetlacz OLED umieszczony pod głównym ekranem będzie wyświetlać zawiadomienia, aktualizacje RSS, pogodę etc.

Dokładne specyfikacje nowego telefonu nie są jeszcze dostępne. Wiadomo na razie, że będzie on oznaczony jako SCH-i400, będzie smartfonem z serii Galaxy S, pracującym pod kontrolą systemu Android (dokładna wersja nie jest znana), będzie miał duży ekran OLED, pod którym umieszczony będzie miniaturowy OLED (nazwany "Ticker", czyli przewijany pasek informacyjny, spotykany np. w telewizjach informacyjnych), gniazdo na microSD dostępne bez konieczności wyjmowania baterii, aparat fotograficzny z lampą błyskową LED oraz dedykowany przycisk do wykonywania zdjęć.

Ticker ma włączać się automatycznie po chwyceniu za dolną część obudowy telefonu. Pomysł jest nawet dość ciekawy, ponieważ pozwala na szybkie sprawdzenie podstawowych informacji (godzina, kto dzwonił lub od kogo jest SMS etc.) bez włączania głównego ekranu OLED, a zatem powinien zmniejszyć zużycie energii i pozwolić na rzadsze ładowanie baterii.

Poczekałbym jednak na sprawdzenie, jak pomysł się sprawdza w praktyce przed osądzeniem sensowności. Szybkie włączenie/wyłączenie ekranu żeby zerknąć na podstawowe informacje nie zużywa szczególnie dużo energii w porównaniu do pracy procesora i modułów radiowych, a drugi ekran zabiera wartościową przestrzeń i może przeszkadzać w wykorzystaniu przycisków, będących elementami panelu pojemnościowego umieszczonego pomiędzy oboma ekranami.

[ Engadget , via Gadgetcrave ]

Leszek Karlik

Więcej o: