Brytyjski Amazon wprowadza darmowe dostawy do Polski

Darmowa dostawa zakupów na kwotę przekraczającą 25 funtów została rozszerzona z wysp na dodatkowe 17 krajów europejskich.

Tym jednym ruchem firma Jeffa Bezosa zapewniła sobie możliwość podebrania sporej ilości klientów lokalnym księgarniom internetowym - wystarczy porównać ceny filmów czy muzyki na amazon.co.uk z cenami w Merlinie czy na allegro.

Według zapowiedzi Amazona darmowe dostawy, poza Polską, zaczynają obejmować teraz również Andorrę, Belgię, Danię, Finlandię, Gibraltar, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Islandię, Liechtenstein, Norwegię, Portugalię, San Marino, Szwecję, Watykan i Włochy. Cytując Briana McBride, dyrektora zarządzającego Amazon UK:

Darmowe dostawy od wielu lat były ważną częścią oferowanego przez Amazon doświadczenia zakupów, jesteśmy więc zachwyceni mogąc ogłosić ich dostępność dla coraz szerszej rzeczy klientów europejskich, w sam raz na święta Bożego Narodzenia. Naszym celem jest umożliwienie klientom z Europy zakupu wszystkiego, co mogą chcieć kupić online, po niskiej cenie i z szerokiej gamy produktów. Teraz całkowicie za darmo dziesiątki milionów klientów z Europy mogą skorzystać z dostawy do domu.

Darmową dostawą nie są objęte kupony podarunkowe i niektóre duże urządzenia elektryczne (w którym to przypadku na stronie przedmiotu jest napisane, że nie kwalifikuje się na Super Saver Delivery), oraz przedmioty kupione od stron trzecich za pośrednictwem Amazon.co.uk Marketplace. Amazon.co.uk zastrzega sobie również prawo do zmiany lub cofnięcia oferty darmowej dostawy.

No cóż, wygląda na to że nowego Kindla bez 3G można teraz kupić za circa 500 zł, w sumie niezła oferta. Ciekawe, jaka będzie odpowiedź polskich sklepów internetowych na ten ruch.

[ Amazon.co.uk , via The Next Web , Webhosting.pl ]

Leszek Karlik

Więcej o: