Cyberlustro

Lustro Cybertecture Mirror z pozoru wygląda jak normalne lustro, ale tylko do momentu, kiedy pilotem nie włączy się wbudowanego w niego ekranu.

Urządzenie o wymiarach 800 x 500 x 50 mm ma mieć "firmowy ekran w lustrze" (brak informacji co do zastosowanej technologii) i być połączone z chmurą (a dokładniej, z serwerami Cybertecture) przez WiFi. Może pracować w temperaturach od 5 do 40 stopni, spełniając normę ochrony przed wilgotnością IP23. Możliwe zastosowania (przedstawione na filmach reklamowych poniżej) to monitorowanie wagi (w oparciu o dołączoną bezprzewodową wagę), nadzorowanie ćwiczeń fizycznych, wyświetlanie informacji i wiadomości, pokazywanie filmów, czy zapewnienie dodatkowego oświetlenia przy wykonywaniu makijażu.

Według firmy, lustro ma być przeznaczone nie tylko do łazienek czy sypialni, ale również do biur czy innych miejsc publicznych, takich jak szpitale, hotele czy sklepy. Lustro może być sterowane za pomocą pilota (fizycznego lub programu na smartfona), opcjonalnie będzie można również zamówić wersję z ekranem dotykowym.

Stworzone przez firmę James Law Cybertecture International urządzenie ma być dostępne na rynku w Hong-Kongu na wiosnę 2011, a zamówienia można składać od grudnia 2010 - zakładając, że ktoś ma wolne niecałe 8000 dolarów do przeznaczenia na lustro.

[ Cybertecture , via Engadget ]

Leszek Karlik

Więcej o: