Sex.com sprzedany

Najdroższa domena świata, sex.com, sprzedana za 13 milionów dolarów.

Domena została sprzedana przez zbankrutowane Escom LLC firmie Clover Holdings Ltd - tajemniczej firmie zarejestrowanej na Karaibach, wybranej spośród 12 oferentów. Oprócz samej domeny, firma kupiła szereg znaków handlowych z nią powiązanych. Aukcja była prowadzona przez firmę Sedo, specjalizującą się w handlu domenami, zaś domenę wystawiono na aukcję na początku roku .

Escom kupił domenę od poprzedniego właściciela w 2006 roku, za 12-14 milionów dolarów, czyniąc ją najdroższą domeną wszechczasów.

Sex.com zostało pierwotnie zarejestrowane w 1994 roku przez Garyego Kremena, a krótko potem z pomocą fałszerstwa (sfałszowany faks) "skradziona" przez Stephena Cohena. Sprawa skończyła się w sądzie i zajęła 5 lat (w czasie których Cohen zarabiał podobno 500 tys dolarów miesięcznie na reklamach w domenie). Finalnie Cohen został skazany na zapłatę 65 milionów dolarów odszkodowania i wylądował w więzieniu (chociaż próbował uciekać do Meksyku) z którego wyszedł w 2006 roku.

Biorąc pod uwagę tajemniczość nowego nabywcy (zarejestrowanego na Karaibach, z mailem w domenie hushmail.com, kładącej duży nacisk na anonimowość klientów), spodziewam się, że burzliwa historia najdroższej domeny internetu, będzie toczyć się dalej.

[via The Register ]

Maciej Starzycki

Więcej o: