SteelSeries Scope - okulary dla prawdziwych graczy

Nie wiem, jak was, ale mnie zawsze straszono, że jeśli będę się ciągle wpatrywał w monitor, to skończy się tym, że będę musiał nosić okulary. Nawet nie wiedziałem jak dużo było w tym prawdy...

Steel Series, przy współpracy z GUNNAR Optiks, stworzył okulary dla graczy.

W oprawkach znalazły się soczewki GUNNAR i-AMP, które - w uproszczeniu - działają jako filtry poprawiający ostrość widzenia, kontrast i barwy wyświetlacza, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ promieniowania na oczy. Ma to być szczególnie przydatne dla "zawodowych" graczy, którzy z racji zajęcia spędzają dużo czasu przed monitorem, a także tych amatorów, których aktywność nie sprowadza się do sprawdzenia poczty i obejrzenia filmików na You Tube.

Bruce Hawver, dyrektor zarządzający SteelSeries powiedział:

Kiedy zapowiedzieliśmy współpracę z GUNNAR naszym celem stało się opracować współnie produkt, który pozwoliłby graczom pełniej doświadczać grę. SteelSeries Scope to rezultat tej współpracy i cieszymy się mogąc wprowadzić go na rynek.

Wkładem SteelSeries w akt tworzenia było niechybnie doświadczenie firmy w konstruowaniu sprzętów być może nie zdobywających laurów w kategorii najładniejszych, ale odpowiadających potrzebom graczy. Tym razem producent zasugerował zwiększenie powierzchni soczewek, oraz spłaszczenie i zmniejszenie wagi oprawek. Jak wiadomo, podczas kilkugodzinnych batalii każdy gram się liczy.

SteelSeries Scope mają być dostępne na receptę oraz bez niej. Sugerowana cena sprzedaży to 99 euro. Czy warto? Mamy nadzieję przekonać się o tym osobiście.

[via SteelSeries ]

Łukasz Cichy

Więcej o: