Kolejna wersja Androida coraz bliżej - Google przedstawia piernikowego ludzika

Krajobraz Googlepleksu zdobi nowy element - ludzik z piernika. Oznacza to, że już wkrótce zostanie udostępniona kolejna, duża wersja mobilnego systemu operacyjnego Android.

Google nie zapowiada wprost zbliżającej się premiery kolejnych wersji Androida. Po prostu przed budynkiem, w którym trwają prace informatyków nad platformą mobilną, co pewien czas pojawiają się nowe słodycze, odpowiadające poszczególnym wersjom mobilnego OS-u Google'a. Mieliśmy więc gigantyczną eklerkę (Eclair - 2.1), babeczkę (Cupcake - 1.5), czy mrożony jogurt (Froyo - 2.2). Teraz do grona wypieków XXL dołącza ludzik z piernika, symbolizujący Androida w wersji 3 - Gingerbread.

Na razie niewiele wiemy o tym, jakie zmiany zajdą w kolejnej dużej wersji Androida. Dało się jednak słyszeć plotki, że Android 3.x przeznaczony jest nie tylko na smartfony, lecz także na większe urządzenia (typu tablet), które miałyby stać się flagowymi konkurentami pewnego tabletu na "i". Szczegółów nie znamy - wiemy tylko, że Google piecze coś słodkiego.

Więcej o: