Będzie Nexus Two?

Pogłoski mówią, że w dniu wypuszczenia na rynek pierwszego telefonu z Windows 7, pojawi się też zupełnie nowa konkurencja, nowy telefon od Google.

Według kilku źródeł, googlofon który trafi na rynek ósmego listopada będzie wyprodukowany przez Samsunga na bazie modelu Galaxy S, a działać ma pod kontrolą jeszcze niedostępnej wersji systemu Android: 2.3, nazwa kodowa "Gingerbread" ("piernik").

Serwisowi Gizmodo udało się nawet dotrzeć do fizycznego egzemplarza Nexus Two, co potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia. Telefon jest bardzo podobny do Samsung Galaxy S, przednia część obudowy jest lekko wklęsła, tylna - wypukła jak w starszych iPhone'ach. Telefon ma kamerę do wideokonferencji i, podobno, Google pracuje nad tym, aby z Androida dało się rozmawiać z użytkownikami Google Video Chat.

Nexus One na żywo jest bardzo przyjemnym telefonem. Wygląda że Dwójka, będzie jeszcze lepsza, i są większe szanse, że będzie dostępna w Polsce, w Stanach ma wejść do normalnej dystrybucji przez operatorów komórkowych.

[Na podstawie Gizmodo i Android and Me ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: