Modułowy scyzoryk Quirky

Na tworzącym gadżety przez crowdsourcing serwisie Quirky zaprojektowany został modułowy scyzoryk, dzięki któremu każdy może stworzyć sobie taki zestaw ostrzy i narzędzi jaki tylko potrzebuje.

W tworzeniu scyzoryka brało udział ponad 379 osób, i zawiera on trzy rozmiary osi wewnętrznych - małą, pozwalającą zamontować 2 do 6 narzędzi, średnią, na 4 do 10 narzędzi, i dużą, do 13 narzędzi. Całość jest rozmontowywana przy pomocy monety - nie potrzeba żadnego dedykowanego śrubokrętu, jak w wielu nożach, które są skręcane np. śrubami torx.

Całość ma zostać dostarczona w eleganckiej walizeczce zawierającej 18 narzędzi, od tak podstawowych jak nóż, śrubokręt czy korkociąg, przez bardziej specjalizowane takie jak długopis, pilnik do paznokci czy nożyczki aż do czysto gadżeciarskich, takich jak latarka LED, pendrive 1 GB czy szkło powiększające.

Scyzoryk został już zamówiony przez wystarczającą liczbę osób aby została rozpoczęta produkcja, więc jak dobrze pójdzie, powinien być dostępny na rynku przed świętami.

[ Quirky , via IEEE Spectrum ]

Leszek Karlik

Więcej o: