Fragmentacja Androida mniejsza, niż ją malują

Jak wynika z najnowszych danych, mobilny system operacyjny Google'a - Android - nie jest aż tak bardzo pofragmentowany. Ponad 75% urządzeń z Androidem działa pod kontrolą wersji 2.x.

Na forum deweloperów zajmujących się tworzeniem aplikacji na Androida znaleźć można informacje z których wynika, że Android nie jest tak pofragmentowany jak go malują. A przynajmniej już nie jest. Okazuje się, że na 77% telefonów z Androidem znajduje się już wersja systemu 2.x . Dokładniej - 40,8% urządzeń działa pod kontrolą Androida 2.1, a na 36,2% telefonów zainstalowany jest Android 2.2.

Wiadomość, że Android jest coraz bardziej ujednolicony jest bardzo dobra, chociaż oczywiście - mogłoby być lepiej. Fragmentacja platformy to problem dla wszystkich użytkowników korzystających ze starszych wersji systemu - często bowiem aplikacje dostosowane są do wersji 2.x , przez co nie mogą korzystać z nich właściciele telefonów z Androidem 1.5 lub 1.6.

Niestety, kwestię aktualizacji systemu Google pozostawia producentom sprzętu i często to właśnie na ich łaskę lub niełaskę jesteśmy wystawieni. Jak jednak czytamy w serwisie Electronista , Google stara się sprawić, by co najmniej część aplikacji była aktualizowana niezależnie od systemu. Miejmy nadzieję, że sytuacja zmieni się razem z kolejną wersją systemu - Gingerbread .

Więcej o: