Dwa telefony Sharpa z wyświetlaczem 3D bez okularów

W kwietniu, Sharp zaprezentował dotykowy ekran LCD 3D. Umożliwia on oglądanie obrazu bez specjalnych okularów. Kwestią czasu było pojawienie się tego rozwiązania w telefonach komórkowych. Właśnie Sharp będzie pierwszym producentem, który taki telefon wypuści na rynek.

Terminale Galapagos 003SH i 005SH lada chwila będą dostępne w ofercie japońskiego operatora Softbank Mobile (dawniej Vodafone K.K., Vodafone Japan, J-Phone). Wyposażone w, odpowiednio: aparat rozdzielczości 9,6 mpx i 8 mpx, a także chowaną klawiaturę qwerty, ekrany o przekątnej 3,8 cala i rozdzielczości WVGA. Ekrany emitują jednocześnie indywidualnie obraz dla lewego i prawego oka, tworząc wrażenie głębi. Udało się wyeliminować dotychczasowy problem niskiej jakości obrazu w tego typu bezokularowych produktach. Wyświetlacz będzie można przełączać z trybu 3D na tryb 2D. Obraz będzie można oglądać zarówno w orientacji poziomej, jaki i pionowej, przełączanej automatycznie. Jak na razie brak jest informacji czy zdjęcia robione przez wbudowane aparaty fotograficzne będą trójwymiarowe.

Pierwsze w produkcji ekranów 3D, do których nie są potrzebne specjalne szkła, było Nintendo. Jak łatwo się domyślić; producenci gier zapowiedzieli już kilka tytułów, które będą niedługo dostępne dla użytkowników ww. terminali. Capcom ma wypuścić na smartfony m.in.: Ghosts 'n Goblins: Gold Knights i Resident Evil: Degeneration - obie gry oczywiście w 3D.

Przybliżona data pojawienia się w Polsce trójwymiarowego ekranu w aparatach komórkowych jest oczywiście jak do tej pory nieznana.

Przyznam się szczerze, że na razie bardziej mnie zajmuje wkroczenie rozwiązania z ekranu Sharpa do polskich kin, żebym nie musiał zakładać ciężkich, wątpliwej czystości a niewątpliwego brzydkiego zapachu gogli, żeby obejrzeć film w 3D.

Jarosław Senator

Więcej o: