A wsadź sobie iPhone'a w klawiaturę!

Jak się temu przyjrzeć, to wygląda prawie jak Eee Keyboard firmy Asus, tylko, że ekran komputera można wyjąć. Ten ekran to oczywiście iPhone, lecz klawiatura to nie jest zwykła stacja dokująca, ale urządzenie do iPhone'a i PC-ta.

Nowy produkt Omnio , czyli WOWKeys ma atest i poparcie Apple. Ostatnio wszędzie można wtykać iPhone'a, więc dlaczego nie w klawiaturę? Tym bardziej, że na co dzień większość użytkowników tego smartfona używa klawiatury w pracy i wygodniej jest obsługiwać interfejs z pozycji klawiszy tego pospolitego narzędzia, niźli z pozycji panelu dotykowego wciąż jeszcze nie reagującego perfekcyjnie. Klawiatura na razie sprzedaje się masowo w Korei, gdzie jest dystrybuowana w cenie około 100 dolarów.

Mózgiem operacyjnym tego zestawu jest oczywiście nasz iPhone, którego obsługę możemy prowadzić przez 15 dodatkowych przycisków na klawiaturze dedykowanych funkcjom telefonu. Jakby nam się znudziła zabawa na małym ekranie, możemy podłączyć się przez USB do komputera. Klawiatura współpracuje z telefonami iPhone 3GS lub 4. Myliłby się ten, kto by myślał, że podłączonego do klawiatury smartfona nie można używać; służy z powodzeniem jako touchpad do zdalnego sterowania Media Center a także potrafi strumieniowo przesyłać dane multimedialne, jeśli zaktualizujemy iOS do wersji 4.2.

W zasadzie urządzenie nie ma szczególnych wad, tak na pierwszy rzut oka, poza ceną - 100 dolarów to trochę dużo za klawiaturę, która ma kilka dodatkowych przycisków do obsługi dedykowanego urządzenia a poza tym jest zwykłym panelem z przyciskami, jaki ma każdy z nas.

Jarosław Senator

Więcej o: