Słuchawki Jima Marshalla

Wśród miłośników rocka firma Marshall znana jest jako kultowy producent wzmacniaczy i innego osprzętu gitarowego. Na sprzęcie Marshalla grali - między innymi - Jimi Hendrix, AC/DC, Judas Priest, Jeff Beck, The Prodigy, czy My Chemical Romance.

Teraz firma wypuściła też sprzęt nie tylko dla rockowych potworów. Na rynku właśnie pojawiły się sygnowane "Jim Marshall" słuchawki w charakterystycznej czarno-złotej estetyce.

Szwedzka firma która stoi za nowym produktem wypuściła go w dwóch wersjach: Major i Minor. Słuchawki Marshall Major, to wielkie, solidne składane słuchawki stereo ze spiralnym kablem o długości metra. Miękkie muszle, solidne membrany i impedancja 32 omy przy sygnale o częstotliwości 1kHz zapewnią dobre warunki odsłuchu z każdego odtwarzacza MP3, a dołączona przejściówka na dużego jacka pozwoli podłączyć je do sprzętu profesjonalnego. Dla podkreślenia związków z wzmacniaczami, zewnętrzna strona kabłąka wykonana jest z takiego samego plastiku jak obudowy marshallowskich "pieców" i "głów", a na wewnętrznej stronie wyhaftowany jest podpis Jima Marshalla.

Wersja Minor, to coś dla użytkownika mobilnego, słuchawki douszne przystosowane do współpracy z telefonem komórkowym. Przyciskiem na zaopatrzonym w mikrofon pilocie można odebrać i zakończyć rozmowę oraz przewijać odtwarzaną muzykę do przodu i do tyłu. W komplecie znajdują się cztery rozmiary silikonowych wkładek pozwalających dopasować Minory do każdego ucha. Kabel słuchawkowy nie jest pokryty plastikiem, lecz tkaniną, co według producenta ma zapobiegać plątaniu się, znam to rozwiązanie ze słuchawek Logitecha i nawet się sprawdza. Dla podkreślenia związków z marką, zewnętrzna część Minorów wykonana jest w postaci gałek wzmacniaczy, ale chyba nie można w ten sposób regulować głośności. Dla źródeł sygnału nie używających toru mikrofonowego w komplecie znajduje się przejściówka.

Cena wersji Major - 99 dolarów, Minor - 59, ale te ostatnie wyprzedały się na pniu.

[Na podstawie materiałów Marshall Headphones , via Endgadget ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: