Bug Facebooka blokuje konta tysiącom kobiet

System żądał przesłania zeskanowanego dokumentu tożsamości w celu odblokowania konta.

Dzisiejszego poranka można na Twitterze zaczęły pojawiać się skargi od kobiet, które odkrywały, że ich konta na Facebooku zostały zablokowane. Co więcej, otrzymywały one e-maile z prośbą o wysłanie skanu lub fotografii jakiegoś dokumentu tożsamości w celu odblokowania konta.

Jak następnie oświadczył rzecznik Facebooka, okazało się że za problem odpowiada bug w systemie wykrywania kont z fałszywymi tożsamościami. Cytując:

Bug, który był aktywny przez krótki okres czasu, spowodował błędną dezaktywację bardzo niewielkiego procenta kont na Facebooku. Po odkryciu buga natychmiast podjęliśmy kroki w celu usunięcia go. Został już naprawiony, a teraz reaktywujemy konta i informujemy osoby, które zostały przez niego dotknięte.

Oczywiście, przy ponad 500 milionów użytkowników Facebooka "niewielki procent" nadal oznaczał, że na Twitterze co minutę czy dwie kolejna osoba skarżyła się na zdezaktywowane konto.

Co jest interesujące w tej całej historii to fakt, że procedura reaktywacji konta wymaga przesłania kopii dowodu. Facebook twierdzi, że po zweryfikowaniu autentyczności konta skan dowodu zostanie wykasowany z ich serwerów, pozostaje mieć nadzieję, że kasowanie skanów będzie szło lepiej niż usuwanie zdjęć ...

[na podstawie Gawker , BGR 1 , 2 ]

Leszek Karlik

Więcej o: