Darmowe VoD na telewizorach Panasonika

Panasonic ogłosił ścisłą współpracę z serwisem VoD Iplex.pl. W telewizorach Panasonika z usługą Viera Cast dostępny będzie widget za pośrednictwem którego można będzie oglądać filmy na żądanie.

W grudniu ruszyć ma wspólne przedsięwzięcie firmy Panasonic i serwisu iplex.pl - na telewizorach z platformą Viera Cast z dostępem do Internetu pojawi się nowy widget, umożliwiający darmowy dostęp do zasobów filmów z iplex.pl.

W bazie iplex.pl znajduje się obecnie ok. 1500 filmów na żądanie, które wkrótce można będzie oglądać także na telewizorach Panasonika bez konieczności podpinania komputera do odbiornika TV. Aby usługa działała poprawnie użytkownik powinien dysponować łączem o przepustowości 1,5 MB/s. Telewizory z Viera Cast na których dostępny będzie widget iplex.pl należą do serii G, V, VT, D25 oraz D28. Panasonic zapowiada, że telewizory osób, które dokonały zakupu w 2009 roku zostaną odpowiednio zaktualizowane i także na nich oglądać można będzie filmy z internetowej wypożyczalni.

Jak to działa?

Nawigacja odbywa się za pośrednictwem pilota. Usługa ma być bezpłatna, ponieważ przed obejrzeniem filmu wyświetlany będzie blok reklamowy. Przedstawiciele iplex zapowiadają, że od grudnia w serwisie będzie pojawiać się więcej nowości, a filmy mogą być dostępne jeszcze przed premierą na DVD. Na razie iplex podpisał umowę wyłącznie z Panasonikiem, ale niewykluczone że w przyszłości usługa dostępna będzie także z poziomu telewizorów innych producentów.

Darmowe VoD w telewizorach to ciekawe posunięcie - pozytywne z konsumenckiego punktu widzenia, za to zastanawiające w kontekście zamieszania związanego z Google TV . Dostęp do Internetu i darmowych treści jest solą w oku stacji telewizyjnych, tradycyjnie dostarczających nam filmy, rozrywkę i informacje. Tymczasem na tym samym terenie pojawia się darmowy konkurent. Rozwój wydarzeń zapowiada się co najmniej intrygująco.

Joanna Sosnowska

Więcej o: