Google kupuje Groupona za 2,5 miliarda dolarów?

Już od pewnego czasu po Sieci krążą plotki o przejęciu największego serwisu zakupów grupowych - Groupona - przez Google. Podobno transakcja jest już dokonana.

Taką wiadomość podaje przynajmniej serwis Vator , powołując się na informacje pochodzące od "osoby wiarygodnej, dobrze zaznajomionej ze sprawą".

Groupon jest obecnie jednym z bardziej cenionych przedsiębiorstw na świecie. Prestiżowy magazyn Forbes nazwał go nawet "najszybciej rozwijającą się firmą w historii". Zyski Groupona wynoszą ok. 50 milionów dolarów miesięcznie, a jego wycena rynkowa to 1 miliard USD.

Jeśli plotki się potwierdzą i Google faktycznie przejmie Groupona będzie to ciekawe posunięcie. Koncern już dwa tygodnie temu oznajmił, że wkracza w świat mody i uruchamia własny sklep internetowy Boutiques.com. Ma to być "wirtualne centrum odzieży", gdzie "stoiska" będą należały wyłącznie do markowych sklepów. W jaki sposób Google będzie na tym zarabiał? Prawdopodobnie tak jak zwykle, wyświetlając reklamy obok ofert. Jeżeli prawdą są doniesienia o kupnie największego serwisu zakupów grupowych, to cel jest zapewne taki sam. Groupon bardzo dynamicznie się rozwija , można się więc spodziewać, że także reklamodawcy będą coraz bardziej zainteresowani wykupywaniem reklam w serwisie.

Jak na razie tylko Vator twierdzi, że Google już kupił Groupona.

Więcej o: