Oficjalne ceny iPada w Polsce - nie jest źle!

W końcu. Od dzisiaj w Polsce można kupić (w oficjalnej dystrybucji) najbardziej pożądany gadżet świata - iPada. Jak kształtują się ceny?

Całkiem nieźle, zwłaszcza w porównaniu do pierwszych dni nieoficjalnej sprzedaży iPada w Polsce, gdy sprowadzający go zza granicy dystrybutorzy dyktowali szalone ceny.

Najtańszy model (16GB pamięci, nie obsługuje kart 3G) kosztuje 2099 złotych . W porównaniu do ceny amerykańskiej (499 dolarów, czyli około 1600 złotych) to dobra oferta - nawet gdybyście urządzenie kupowali na miejscu to i tak nie ominie Was podatek stanowy (kilka procent ceny), a sama wysyłka przecież też kosztuje.

Droższe modele kosztują odpowiednio więcej - ten z 32GB pamięci 2499zł , wersja 64GB 2899zł . Modele z modemem 3G (godne polecenia, iPad to urządzenie przenośne) kosztują 2499zł , 2899zł i 3299zł .

Ciekawa będzie reakcja innych firm sprzedających iPada w Polsce. Na stronie Komputronika znaleźć możemy podstawowego iPada w cenie... 1999zł (oszczędzamy 100zł). To świetna oferta, tyle tylko, że aktualnie niedostępna. Według informacji na stronie sprzętu aktualnie brak. Czy będzie? Próbujemy się dowiedzieć.

iPada możemy kupić także w Plusie , wraz z abonamentem. Wersja 3G z 16GB pamięci kosztować nas będzie 1589 złotych połączone z comiesięcznym wydatkiem 160 złotych na rachunek za internet (umowa na 24 miesiące), pozwalającym na transfer 37GB danych.

Na Allegro jak zwykle najtaniej, niektórzy sprzedawcy oferują wersję 16GB już od 1699 złotych , nie mamy jednak pewności w jaki sposób sprzęt trafił do Polski, czy gwarancja będzie respektowana oraz czy rzeczywiście kupowany przez nas gadżet jest fabrycznie nowy. To oferta dla osób lubiących dreszczyk emocji.

Jak pisze wyborcza.biz w Polsce jest już około 12 tysięcy iPadów . Przystępne ceny powinny sprawić, że nad Wisłą pojawi się jeszcze więcej tabletów od Apple. Miejmy nadzieję, że wraz z wzrostem liczby użytkowników zacznie pojawiać się więcej polskich aplikacji.

Aktualizacja

Przedstawiciel Komputronika,  Kajetan Adamczak, powiedział nam, że zasoby sklepu będą dzisiaj uzupełnione o nowe iPady (16GB, wiFi), a ich cena nie ulegnie zmianie.

R.Z.

Zobacz więcej:

iPad - czy zastąpi notebooka? Test

Więcej o: