Google pomoże walczyć z piractwem

Google ogłosiło pakiet działań, jakich zamierza się podjąć w celu utrudnienia życia piratom i innym osobom naruszającym prawa autorskie.

Google zapowiedziało cztery zmiany jakie zamierza wprowadzić do swojej polityki w nadchodzących miesiącach. Na początku zostaną udostępnione narzędzia, które ułatwią właścicielom danych materiałów zgłaszanie firmie przypadków naruszenia ich prawa autorskiego - na początku na platformie Blogger. Im ktoś będzie składał więcej wiarygodnych zgłoszeń, tym szybciej będą one rozpatrywane. Z drugiej strony "obrona" przed niesłusznym posądzeniem o kradzież treści ma zostać usprawniona.

Treści co do których pochodzenia i prawa własności nie będzie wątpliwości mają być łatwiej dostępne w wyszukiwarce. Gdy wpisujemy w okno wyszukiwarki jakąś frazę, Google podsuwa pod nos podpowiedzi - teraz z autouzupełniania mają zostać usunięte najpopularniejsze frazy kierujące do nielegalnego oprogramowania czy treści.

Dodatkowo Google zapowiada, że zaostrzy kontrole w swoim reklamowym programie AdSense, usuwając z niego strony, które zawierają pirackie treści.

Źródło: BBC , Google

Konrad Hildebrand

Więcej o: