Nexus S: nowy telefon od Google

Spekulowano o tym telefonie od dawna, serwis engadget twierdził nawet, że dotarł do jego fizycznej kopii, dziś zaś doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia - oto Nexus S.

Nexus S to następca Nexus One, a więc pierwszego telefonu od Google, który powstał dzięki współpracy z HTC. Jego specyfikacja techniczna w większości jest potwierdzeniem wcześniejszych plotek.

Tak więc faktycznie jest to telefon wzorowany na modelu Samsung Galaxy S, oparty na najnowszej wersji systemu Android - 2.3 - czyli tzw. Gingerbread. Usprawnienia w tej edycji to między innymi obsługa technologii NFC czy telefonii VoIP/SIP.

Poza tym Nexus S wyposażony jest w charakterystycznie zakrzywiony, 4-calowy wyświetlasz Super AMOLED, dwa aparaty fotograficzne (z przodu i z tyłu), 1GHz procesor, 16GB pamięci flash i chip NFC.

Telefon będzie dostępny w sprzedaży w USA od 16 grudnia, w Wielkiej Brytanii zaś od 20 grudnia. Na razie nie wiadomo nic o możliwości kupienia go w Polsce. W przeciwieństwie do Nexus One będzie sprzedawany w sklepach, a nie tylko przez stronę internetową. Ceny na razie nie znamy.

Tomasz Kutera

Więcej o: