HP wprowadza zimowe wersje laptopa Pavilion dv6

HP postanowiło zyskać coś dla siebie także w sezonie zimowym. Stąd specjalna edycja laptopów dv6 - dla nie go i dla niej - firmowanych przez Rossignol. Firmę znaną głównie z produkcji sprzętu do zimowych sportów.

W serii pojawił się ciemniejszy S7 Design oraz bazujący na kombinacji bieli i szarości Attraxion. Oba, oprócz różnej stylistyki obudowy wyposażone zostały w 15,6 calowa matrycę BrightView, podświetlaną diodami procesor Intel Core i5, 500 GB dysku twardego, napęd DVD-RW, 4 złącza USB i system nagłośnienia Altec Lansing.

Jean-Pierre LeCalvez, vice-prezes HP na region EMEA powiedział:

Miłośnicy zimowych sportów szukają nowych dróg na wyrażenie swojego stylu i tożsamości. Zimowe sporty opierają się obecnie w głównej mierze właśnie na wysoko wydajnych technologiach, wydało się więc logiczne żeby rozciągnąć wzorniczy etos Rossignol na nową edycję komputerów HP Pavilion dv6 Rossignol edition.

Ponadto, zarówno HP jak i Rossignol legitymują się wysoką "świadomością ekologiczną". Obaj producenci zapowiedzieli, że w przypadku limitowanej serii dv6 wzięli pod uwagę także i ten aspekt - możliwie najmniejszego wpływu tego produktu na środowisko. Z tego co wiemy, przejawiać się to ma głównie w zastosowaniu (w ramach pudełka) odpowiedniego kartonu zadrukowanego farbami z soi. Nie dużo, ale zawsze coś.

Wyjątkowo, seria Rossignol rozpocznie podbój światowych rynków od europejskiego, na którym pojawi się już w styczniu 2011 roku. Nowe HP dv6 mają kosztować niecałe 700 euro.

[za HP]

Łukasz Cichy

Więcej o: