CES 2011: Będzie Kinect na peceta (prawdziwy)

Kilka dni temu firma PrimeSense ogłosiła chęć wykorzystania swojej technologii do stworzenia odpowiednika Kinecta dla komputerów osobistych, ale Microsoft nie zasypia gruszek w popiele. Na targach CES szef firmy, Steve Ballmer, ogłosił, że powstanie wersja Kinecta dla pecetów.

W wywiadzie dla BBC Ballmer stwierdził:

We właściwym czasie będziemy to [Kinecta dla PC] formalnie wspierać.

oraz

Kiedy będziemy mieli co ogłosić, to to ogłosimy.

Stwierdzenie o formalnym wsparciu odnosi się do tego, że podłączanego przez USB Kinecta można uruchomić z komputerem, jednak oprogramowanie do obsługi Kinecta napisali entuzjaści po rozpracowaniu sposobu komunikacji urządzenia z komputerem.

Ballmer stwierdził też:

Chcemy zrobić dwie ważne rzeczy. Chcemy wyjść poza świat gier, włączyć się w świat muzyki, filmów, telewizji, życia towarzyskiego. I chcemy, aby było to dostępne dla każdego członka rodziny, nie tylko dla tradycyjnych graczy.

Telewizor z Kinectem to byłoby coś.

[na podstawie Wired Game|Life , za Endgadget ]