Rok 2011: Cała gama pamięci USB 3.0 spod znaku Kingston

Poniedziałkowy poranek 10 stycznia Kingston rozpoczął od prezentacji swoich planów produkcyjnych na nowy rok 2011. Czego możemy się spodziewać? USB 3.0 i ekstremalnych prędkości przesyłu danych.

Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny Kingstona na Europę Środkową powiedział:

Ponieważ coraz więcej komputerów będzie obsługiwało standard USB 3.0, czujemy się zobowiązani do tego aby stworzyć produkty, które będą odpowiadały na zapotrzebowanie różnych grup docelowych.

Entuzjastom ekstremalnych rozwiązań producent, tradycyjnie, zaproponuje rodzinę produktów HyperXperience, w której skład wchodzą głównie dyski SSD i klucze USB. Flagowym produktem w tym segmencie ma być szybka pamięć USB 3.0. DataTraveler HyperX 3.0.

W 2011 roku Kingston ma ponoć także zamiar wprowadzić na rynek drugą generację (oczywiście szybszych niż poprzednie) pamięci DataTraveler Ultimate 3.0 z interfejsem SATA, o pojemnościach 16 GB, 32 GB i 64 GB.

Jednak najciekawszym punktem noworocznych zapowiedzi jest zapewnienie, że w 2011 ujrzymy większą gamę tanich kluczy USB z interfejsem 3.0. Ma to być odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie. Mechanizm jest w tym przypadku bardzo prosty - coraz większa ilość portów 3.0 montowanych w nowych komputerach, z naciskiem na segment laptopów sprawia, że użytkownicy poszukują tego typu rozwiązań. Póki co jednak chęć rozbijała się o wysokie ceny produktów z błękitnym złączem USB.

[za Kingston]

Łukasz Cichy

Więcej o: