Google uruchomi klona Groupona?

Google pracuje nad własnym serwisem zakupów grupowych, na razie znanym pod nazwą Google Offers.

Źródłem tych doniesień jest serwis Mashable . Najwyraźniej Google postanowił stworzyć własnego klona Groupona, będącego najbardziej popularnym serwisem zakupów grupowych na świecie.

Doniesieniom smaczku dodaje fakt, że pod koniec ubiegłego roku koncern z Mountain View bardzo starał się kupić Groupona . Spekulowano o ofertach sięgających od 2,5 do 6 miliardów dolarów. Żadna z nich nie została jednak przyjęta.

W efekcie tego Google pracuje nad własnym serwisem. Z konspektu przedstawianego przez Mashable wynika, że Google Offers ma być właściwie dokładną kopią Groupona. Dokładniej o zasadach działania serwisów z zakupami grupowymi już pisaliśmy , ale przypomnijmy najważniejsze założenia. Użytkownicy otrzymywać będą newsletter z ofertami zniżek na usługi znajdujące się w ich okolicy. Jeśli wystarczająco duża ilość osób będzie zainteresowana rabatem, transakcja dojdzie do skutku, a kupon ze zniżką można będzie zrealizować w przeciągu określonego czasu.

Po co koncernowi serwis z zakupami grupowymi? To proste, by wyświetlać w nim reklamy. Zakupy grupowe cieszą się ogromnym powodzeniem, a sam Groupon określony został przez prestiżowy magazyn Forbes mianem "firmy rozwijającej się najszybciej w historii". Co Google Offers zaproponuje z kolei potencjalnym użytkownikom, czym chce się różnić od Groupona? Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze najwyraźniej poczekać.

Więcej o: