Powracają plotki o Facebook-phone

Facebook zaprzecza wszelkim plotkom o telefonie sygnowanym logo serwisu, ale według nowych doniesień, na targach WMC zobaczymy dwa modele Facebook-phone, wyprodukowane przez HTC.

W połowie lutego, na targach World Mobile Congress 2011 w Barcelonie, HTC ma zaprezentować dwa modele telefonów powstałe w ścisłej współpracy z Facebookiem - nawiązywać mają do niego zarówno kolorystyką jak i funkcjami. Takie przynajmniej rewelacje podaje serwis Boy Genius Report , powołując się z kolei na City A.M. Co jeszcze miałoby charakteryzować telefon? System operacyjny miałby być zmodyfikowanym Androidem, a na ekranie głównym wyświetlane byłyby wiadomości i strumień newsowy z Facebooka.

Facebook tradycyjnie już zaprzecza wszelkim pogłoskom o telefonie noszącym logo serwisu.  Agencja Reuters zamieściła dementi przedstawiciela Facebooka, Dana Rose.

To po prostu kolejny przykład na to, jak producenci wykorzystują nasze otwarte API i w ciekawy sposób integrują je w swoich urządzeniach. (...) Plotki, jakoby ten telefon był czymś więcej niż kolejnym urządzeniem HTC są znacznie przesadzone.

Czy więc telefon z logo najpopularniejszego serwisu społecznościowego to fikcja? Przekonamy się za trzy tygodnie. Do tej pory zaś warto mieć w pamięci, że to HTC był producentem pierwszego "Google-phone", Nexusa One, a także iż Mark Zuckerberg kategorycznie zaprzecza istnieniu FB-phone.

Warto też pamiętać, że czasem nagromadzenie plotek na dany temat silnie sugeruje, że coś jest na rzeczy. Podobnie wyglądały "przecieki" przy okazji iPada czy wspomnianego już Nexusa One. Na WMC 2011 z pewnością będziemy pilnie przyglądać się telefonom które zaprezentuje HTC.

Więcej o: